Inštalácia HW pre ZEP

Na opakovanú inštaláciu zariadení potrebných pre využívanie zaručeného elektronického podpisu, ZEPu, je najjednoduchšie použiť CD ktoré ste dostali pri zriadení zaručeného elektronického podpisu.

 

V prípade, že toto CD neviete nájsť postupujte podľa tohto návodu.

Je dôležité dodržanie uvedenej postupnosti krokov.

 

Najprv si nainštalujte ovládače pre čítačku kariet SIEMENS. Tu je dôležité inštalovať správnu verziu na základe typu operačného systému.  V prípade že využívate:

 

32bitovĂş verziu OS, pouĹľite tento sĂşbor: ÄŚĂ­taÄŤka GemPC Twin USB (32-Bit) resp. USB Shell Token
64bitovĂş verziu OS, pouĹľite tento sĂşbor: ÄŚĂ­taÄŤka GemPC Twin USB(64-Bit) resp. USB Shell Token

 

Po Ăşspešnej inštalácii uvedenĂ˝ch ovládaÄŤov je potrebnĂ© nainštalovaĹĄ klientskĂ˝ – ovládacĂ­ softvĂ©r. Tento je rovnakĂ˝ pre oba typy operaÄŤnĂ˝ch systĂ©mov.

Ovládače slúžia operačnému systému Windows aby správne rozoznal a vedel používať uvedenú čítačku kariet. Je vhodné aby ste čítačku s kvalifikovaným certifikátom zasúvali zakaždým do toho istého USB portu. V opačnom prípade bude prebiehať inštalácia pri každom prvom zasunutí do nového USB portu. Samotná inštalácia operačným systémom je bezobslužná a rýchla.

 

KlientskĂ˝ softvĂ©r si stiahnite kliknutĂ­m na: Siemens CardOS API V3.2, tento sĂşbor je vo formáte ZIP archĂ­vu. Pred inštaláciou je potrebnĂ© ho rozbaliĹĄ. Tento archĂ­v je chránenĂ˝ heslom. Toto heslo nebudeme zverejňovaĹĄ – povieme Vám ho do telefĂłnu.

Klientský softvér využijete na zmenu PIN, PIN2 a na prípadné prezeranie údajov na karte.

 

V prípade problémov pri inštalácii nám zavolajte na 0915 496 600 a prípadné problémy s Vami vyriešime online.